حدیث روز
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اَللهمَّ کُن لولیَّک الحُجةِ بنِ الحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَ عَلی ابائهِ فی هذهِ السّاعةِ، وَ فی کُلّ ساعَة وَلیّا وَ حافظاً وقائِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ اَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتّعَهُ فیها طَویلاً

چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2534×
?بسمه تعالی?
?مناقب حضرت امیر المومنین(علیه ااسلام)?
?سخن ?گفتن با زمین?
⭕️ در روزگار ابوبکر مردم گرفتار زلزله ای شدند و بارها ابوبکر به علی (علیه ااسلام) پناه جستند. علی (علیه ااسلام) بر تپهای نشست و فرمود: گویی شما را ترسانده است! پس لبهای ?خود جنباند و با دست? بر زمین? زد و گفت: تو را چه میشود؟ آرام گیر.
⚫️زمین آرام گرفت.
⭕️سپس فرمود: من همان مردی هستم که خداوند فرموده است: وإذا زلزلت الأرض زلزالها * وأخرجت الأرض اثقالها * وقال الإنسان ما لها . من همان «انسان» هستم که زمین را میگویم: تو را چه شده است❓و يوم تحث أخبارها  یعنی با من می گوید
⚫️در خبری دیگر است که فرمود(علیه ااسلام): «اگر این زلزله همان بود که خداوند در کتاب? خود از آن خبر داده است مرا پاسخ میداد. اما این آن نیست».
⭕️در روایت سعید بن مسیب و عباية بن ربعی است که علی (علیه ااسلام) با پای? بر زمین? زد. زمین به حرکت درآمد. امام (علیه ااسلام) فرمود: «آرام گیر که هنوز زمانت نرسیده است» 
⚫️آن گاه این آیه را خواند: ويومئذ تحدث اخبارها  
?مناقب ابن شهر آشوب بخش حضرت علی (علیه السلام)?
??????????
?(محمد مهدی توکلی)(محمد حسین پرتویی)
?(موسسه پژوهشی معالم)
( زیر نظر حوزه علمیه بقیت الله «عجل الله تعالی فرجه الشریف» قم ، تحت اشراف حضرت آیت الله ناصری «دامت برکاته» )
?پیام رسانهای ایتا و تلگرام
@maalemqom
?پیام رسان واتس آپ
https://chat.whatsapp.com/GBccMtJ8NOJG7YKFIPWQz7

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.