حدیث روز
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اَللهمَّ کُن لولیَّک الحُجةِ بنِ الحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَ عَلی ابائهِ فی هذهِ السّاعةِ، وَ فی کُلّ ساعَة وَلیّا وَ حافظاً وقائِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ اَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتّعَهُ فیها طَویلاً

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 20 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2534×
بسمه تعالی
♨️ آیا ممکن است مسلمانی مرتکب هتک حرمت دختر پیامبر اسلام بشود؟!!
⚠️ به سند صحیح فرقین آزردن دختر پیامبراکرم صلوات‌الله‌علیهما مخالفت صریح با ایشان است.
به ذکر چند مورد بسنده می‌شود:
? ابن‌حجر در کتاب اصابه و ابن‌ابی‌عاصم به سند خود به نقل از پیامبراکرم صلوات‌الله‌علیه خطاب به حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها گفته اند:
إنَّ اللّهَ یَغْضِبُ لِغَضَبِکِ و یَرْضیٰ لِرِضاکِ
?ترجمه: قطعا و یقینا خداوند با عصبانیت تو، غضب می‌کند و با رضایت و خشنودی تو راضی می‌شود.
? بخاری و مسلم نیز در اصابه از مسور به نقل از پیامبر اکرم صلوات‌الله‌علیه در منبر نقل کرده اند:
فاطمه (سلام‌الله‌علیها) پاره تن من است؛ آنچه او را می‌آزارد، مرا آزرده می‌کند و هرچه او را ناراحت می‌کند باعث ناراحتی من است.
? ابن قتیبه در اوایل کتاب «الامامة و السیاسة»، و سایر مورخان و سیره نویسان از خود حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها در خطاب به ابوبکر و عمر نقل کرده اند:
شمارا به خدا! آیا از پیغمبر نشنیدید که فرمود؛ خشنودی فاطمه خشنودی من است، و خشم فاطمه خشم من است، هرکس دختر من فاطمه را دوست بدارد مرا دوست داشته و کسی که فاطمه را خشنود کند، مرا خشنود نموده، و هرکس فاطمه را به خشم آورد مرا خشمگین ساخته؟!
گفتند: آری این را از پیغمبر شنیده ایم.
? تمام مسلمانان با کمی دقت بیشتر در احادیث نبوی متوجه می‌شوند که این روایات دلالت بر عصمت حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها دارد. چرا که خداوند هرگز خشنودی، رضایت و غضب خود را در فرد گناهکار و غیر معصوم قرار نمی‌دهد.
اما با این حال که ابوبکر، عمر و دیگران می‌دانستند که پیامبراسلام فرستاده خداوند است و تاکید زیادی بر محبت و مراقبت از حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها کردند؛ در انتخاب خلفاء از ایشان و همسرشان که قطعا نظر ایشان موجب خشنودی او می‌باشد؛ نظرخواهی نکردند. بلکه متاسفانه همسر او را به بعیت، اجبار کردند و سرانجام درب منزلشان را سوزاندند و ایشان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
⁉️ ..(بنابر فرض غلط اگر ابوبکر و همراهش، عمربن‌خطاب موجب هتک حرمت نشده اند، موضع گیری این دو علیه این حادثه چرا در تاریخ ثبت نشده است؟؟)..
? می‌توانید در خصوص شهادت حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها توسط خلفاء خودخوانده برادران أهل‌سنت تحقیق کنید!
? منبع: برگرفته از ترجمه کتاب اجتهاد در مقابل نص، مورد ۹
? نویسنده: سید عبدالحسین شرف الدین (ره)
#انتخاب_باشماست
? امیر حسین وحیدی منش
? (موسسه پژوهشی معالم)
زیر نظر حوزه علمیه بقیت الله عج قم
تحت اشراف حضرت آیت الله ناصری دامت برکاته
پیام رسانهای ایتا و تلگرام
@maalemqom
پیام رسان واتس آپ
https://chat.whatsapp.com/GBccMtJ8NOJG7YKFIPWQz7

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.